Yerel Güç; Ödemiş Belediye Başkanı adaylarını yazdı... PDF Yazdır e-Posta

Genel seçimlerin tamamlanmasının ardından il ve ilçelerde örgüt başkanlığı ve belediye başkanlığı için isimler konuşulmaya başladı. Özellikle 12 Haziran genel seçimlerinin sonrasında partililerce beklenen oyu almadığı öne sürülen ve kurultay sesleri yükseldikten sonra yemin krizi nedeniyle kurultaydan vazgeçilen CHP’de ilçe başkanlıkları ve önümüzdeki yerel seçimler için belediye başkanı adayları birer birer ortaya çıkmaya başladı.

 

 
Ödemiş’te de geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer verdiğimiz; kulislerde konuşulan ilçe başkanı isimleri sonrasında belediye başkan adayı isimler de gündeme geldi. Ödemiş’te partililer ve vatandaşlar arasında konuşulan isimlerden bazıları ise; şu an ABD’de olan ve özel işleri için incelemelerde bulunan veteriner hekim Mustafa Aydın’ın fırsattan istifade belediye incelemelerinde de bulunacağı ve 2014’te Ödemiş Belediye Başkan adayı olmak istediği ifade ediliyor. Mustafa Aydın ocak ayında belediye meclis üyeliği görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olmuştu.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş’te 2014’te belediye başkanı olmayı düşündüğü iddia edilen isimlerden birisi de Mualla Akgün olarak konuşuluyor. Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda Ödemiş Belediyesi meclis üyesi olan yüksek mimar Mualla Akgün, Ödemiş’in ilk bayan belediye başkanı olmak istiyor.

 


Bu koltuk için adı geçen diğer isimlerden biri de şu an meclis üyesi olan muhasebeci Erkan Esel. Objektif kişiliğiyle tanınan ve meclis üyelerinin de desteğini alarak 2 senedir encümende yer alan Erkan Esel’in bu görevi başarıyla yerine getirebileceği konuşuluyor.

 


CHP üyesi Uğur Bayrakçı’nın da bu görevi alenen istediği biliniyor. Bayrakçı’nın 2014’te bu koltuğa talip olmasına ve bu yolda çalışmalar yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Başkanı Tacettin Bayır’la anlaşmazlığı sonucunda partiden ayrılan eski İlçe Başkan Yardımcısı ve bağımsız belediye meclis üyesi Mustafa Ali Fırtına’nın ise tam aksi şekilde Milliyetçi camiayla yakın temasta olduğu dedikoduları yapılıyor. Olası bir katılım durumunda Fırtına’nın da 2014’te Ödemiş Belediye Başkanlığı için yarışacağı şimdiden konuşulmaya başlandı.

 

 

 

(Yerel Güç Gazetesi'nin 11.07.2011 tarihli sayısında yayınlanmıştır.)

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA